Photos and Videos about

ТЕРИЈАКИ ПИЛЕШКО ⠀ ⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 2 парчиња пилешки стек од Римес⠀ ▪ 50 ml соја сос⠀ ▪ 1 лажица сусамово масло⠀ ▪ 2 лажици мед⠀ ▪ 2 иситнети чешниња лук⠀ ▪ 2 кафени лажички мелен свеж ѓумбир⠀ ▪ 1 кафена лажичка густин⠀ ▪ масло за готвење⠀ сол и црн бибер⠀ ⠀ Начин на подготовка:⠀ За подготовка на сосот, во сад измешајте ги соја сосот, сусамовото масло, медот, лукот, ѓумбирот и густинот.⠀ Во тава за пржење, загрејте масло за готвење. Пилешкиот стек исечете ги на помали парчиња и зачинете го со сол и црн бибер. Пржете го додека не се зацрвени од сите страни, или околу 10 минути.⠀ Посипете го сосот врз пилешкото и динстајте додека сосот не се згусне и пилешкото не е целосно зготвено.⠀ Сервирајте со ориз и обарена брокула, а за дополнителен вкус, одозгора додајте сусам и ситно сечкан млад кромид.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате свинското филе од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

🌟 Акција во Римес! 🌟 Највкусните месни производи по акциски цени за богата празнична трпеза! #ЗаВкусотСеЗборува

🌟 Акција во Римес! 🌟 Посетете ја најблиската Римес месарница за уживање во празниците со највкусните месни производи по акциски цени! #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесСовет: Доколку сакате месото да задржи поголем дел од својата сочност гответе го подолго и на пониска температура.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате домашниот колбас од Римес. Ги очекуваме Вашите креативни рецепти!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

🌟 Викенд акција во Римес! 🌟 Акцијата трае од 20 - 23 декември 2018, не пропуштајте! #ЗаВкусотСеЗборува

🌟 Викенд акција во Римес! 🌟 Акцијата трае од 13 - 16 декември 2018, не пропуштајте! #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате говедскиот џигер од Римес. Ги очекуваме Вашите креативни рецепти!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Кога готвите сецкано месо, погрижете се да не биде густо распоредено. Ако има доволно место помеѓу парчињата, подобро ќе се зготват.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате свинскиот врат од Римес. Ги очекуваме Вашите креативни рецепти!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Кога месото ќе биде доволно зготвено изложете го на висока температура. Ова предизвикува амино-киселините и шеќерите на површината на месото да се соединат, што резултира со извонредно вкусна и крцкава кора на месото.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

🌟 Акција во Римес! 🌟 Акцијата трае од 29 ноември - 02 декември 2018, не пропуштајте! #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате свинскиот бут од Римес. Ги очекуваме Вашите креативни рецепти!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Пред да го печете месото оставете го да отстои надвор од фрижидер додека не постигне собна температура. Тоа ќе придонесе за негово подеднакво печење.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто ја подготвувате сланината од Римес. Ги очекуваме Вашите креативни рецепти!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Кога го пржите месото, за да не ви се лепи за тавата треба таа да е доволно загреана и не треба да го превртувате се додека не е доволно испржено. ⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате пилешкото месо од Римес. Ги очекуваме Вашите креативни рецепти!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Витаминот Б6 кој е присутен во свинското месо помага во метаболизирање на мастите, протеините и јаглехидратите и го овозможува правилното функционирање на нервниот систем.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily