Photos and Videos about

ТОРТИЉА СО МЕЛЕНО МЕСО И БЕШАМЕЛ СОС⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 8 готови тортилји⠀ ▪ 400 гр мелено месо од Римес + 1 главица кромид⠀ ▪ 1 лажиче мешан сув зачин⠀ ▪ сол и зачини по желба⠀ ▪ зеленчук по желба⠀ Бешамел сос⠀ ▪ 1 полна лажица брашно⠀ ▪ 30 гр путер⠀ ▪ 250 мл млеко⠀ ▪ сол по желба⠀ ▪ 2 домати⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Го запржуваме кромидот додека омекне, а потоа го додаваме меленото месо, при крај ги додаваме зачините.⠀ ▪ Бешамелот го приготвуваме така што во теџерче на тивко ставаме да се топи путерот, се додава брашното и се запржува. Потоа се додава претходно стоплено млеко за да не се направат грутки во сосот, додаваме сол и мешаме се додека не ни се згусне сосот.⠀ ▪ Оставаме бешамелот малку да се подолади, а потоа го мачкаме на секоја тортилја.⠀ ▪ Додаваме од месото и зеленчукот.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

За денешната вечера подгответе неодоливо-вкусни пилешки копанчиња од Римес со скараџиски сос!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате меленото месо од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Додека го готвите месото можете да го премачкувате со сосот од маринадата за додатно збогатен вкус.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

МАРИНАДА ЗА СВИНСКИ КРЕМЕНАДЛИ НА СКАРА⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 1 супена лажица мед⠀ ▪ 100 мл доматно пире⠀ ▪ 1/2 лажиче ѓумбир⠀ ▪ 200 мл зејтин⠀ ▪ 1 супена лажица сушен зеленчук⠀ ▪ 1/2 лажиче копар и сол по вкус⠀ ▪ 1 главица ситно сецкан лук⠀ ▪ 200 мл пиво⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Медот, маслото, солта и ѓумбирот измиксирајте ги пополека.⠀ ▪ Додавајте копар, доматно пире и ситно сецканиот лук.⠀ ▪ Миксирајте и постепено налевајте темно пиво.⠀ ▪ Маринадата е спремна со додавањето на сувиот зеленчук.⠀ ▪ Оставете го месото во фрижидер да отстои во маринадата ноќта пред да го подготвувате.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

Каква салата сакате повеќе - шеф салата со свинска шунка или салата со макарони и пилешка шунка?⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто ги подготвувате свинските кременадли од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

Почувствувајте го вистинскиот вкус на италијанската кујна и подгответе шпагети со ќофтиња од мелено месо од Римес и доматен сос!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

МАНЏА СО СВЕЖА ЗЕЛКА И СВИНСКИ ПАФЛАК⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 2 кг свежа зелка⠀ ▪ 1 кг свински пафлак од Римес⠀ ▪ 2 главици кромид⠀ ▪ 100 мл доматно пире⠀ ▪ 1 младо лукче⠀ ▪ сол, бибер, црвен пипер⠀ ▪ 30 мл масло⠀ ▪ малку масло и 2 мали лажички црвен пипер⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Зелката се чисти и ситно се сецка. Се чисти кромидот, се сецка на ситно и во тава со маслото се запржува додека да порумени. Потоа се додава постепено зелката и се динста додека да омекне. ⠀ ▪ Се зема поголемо тенџере и во него се става пола од издинстаниот кромид и зелка. Врз тоа се прелева со дел од доматниот сос и се реди пафлакот кој претходно е исечен на парчиња. Врз месото се додава остатокот од зелката и се прелева со остатокот на доматниот сос. При крај се додаваат зачините и се прави мала запршка од малку масло и црвен пипер. Се вари на тивко околу 2 часа. Пред служење се додава сецканото лукче.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате свинскиот пафлак од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Кога готвите поголемо парче месо, треба да го готвите на пониска температура за внатрешноста и надворешноста да се зготват подеднакво.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

ЧОРБА СО ЈУНЕШКИ МУСКУЛ⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 1 кг јунешки мускул од Римес⠀ ▪ 1 кг компир⠀ ▪ половина главица кромид⠀ ▪ 1 средна пиперка⠀ ▪ 1 среден домат⠀ ▪ 1 среден морков⠀ ▪ половина лажица сол⠀ ▪ половина лажица мешан зачин⠀ ▪ половина лажица црвен пипер⠀ ▪ 1 лажица зачини по желба⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Најпрво месото исечете го на коцки и ставете го во тенџере. Додајте ја солта, мешаниот зачин, ситно исецканиот кромид и масло за готвење. Ставете го да се пржи на среден оган додека да испари течноста.⠀ ▪ Откако ќе испари течноста додајте го црвениот пипер и додајте 1 л врела вода и оставете ја да се вари на среден оган 2 часа.⠀ ▪ Кога ќе се свари месото извадете го од садот со течноста и ставете го во друг сад, па тргнете го на страна. Претходно излупениот и исечканиот компир на средни коцки додајте го во течноста. Потоа додајте ги претходно исечканите домат, пиперка, морков во тенџерето. Оставете да се вари на тивок оган додека да се сварат.⠀ ▪ Откако ќе се сварат компирите додајте го месото и зачините и оставете ги на многу тивок оган да се приготвуваат 15 минути.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате јунешкиот мускул од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Пред да го ставите месото на скара бидете сигурни дека јагленот е оптимално загреан. Доколку јагленот има мал слој од пепел на него, тоа е добар знак дека e подготвен.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

ПИЛЕШКИ РАЖНИЧИ СО СЛАНИНА⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 600 гр. пилешки стек од Римес⠀ ▪ 300 гр. сланина од Римес⠀ ▪ 1 лажица сенф⠀ ▪ по желба зачини сол, бибер, кари⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Најпрвин исецкајте го месото и ставете го во еден сад и додадете ги зачините по сопствен вкус, додадете го сенфот и измешајте. Вака оставете го пилешкото во фрижидер барем еден саат да отстои. Подготовката на секое парче е едноставна, земате сланина, го ставате парчето месо и го виткате. Вака замотаните ролнички, ставајте ги на стапче.⠀ ▪ Загрејте масло во тава која не се лепи и кога ќе е убаво загреана ставете ги ражничите, но веднаш намалете ја температурата на среден оган и поклопете со капак. На тој начин ќе остане многу посочно месото. Пржете од двете страни додека не заруменат.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто ги подготвувате саламурените пилешки стекови од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: За да не се лепи месото за скарата, не го превртувајте на другата страна додека не добие убаво испечен крцкав слој. ⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

ПЕЧЕНИ КОЛБАСИ СО КОМПИРИ⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ Колбаси од Римес⠀ ▪ околу 1,5 кг компири⠀ ▪ 3 моркови⠀ ▪ 1 лажица мешан сув зачин⠀ ▪ 1 филџан вода⠀ ▪ црн пипер, масло⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Компирите излупете ги, измијте ги и исечете ги на долги парчиња како за помфрит, но малку подебели. Ставете ги во тава.⠀ ▪ Морковите исчистете ги, исечете ги на кругови и ставете ги во тавата.⠀ ▪ Ставете го мешаниот сув зачин, малку црн пипер, масло и ставете ја водата. Со лажица убаво промешајте.⠀ ▪ Колбасите засечете ги од двете страни, ставете ги врз компирите и заедно во рерна.⠀ Пуштете ја рерната на најсилно, а штом ќе се загрее намалете на 200 степени и печете околу 1 час. Повремено набљудувајте и превртувајте ги колбасите. Компирите не мора да се мешаат. Штом поруменат компирите и колбасите, јадењето е готово.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

📢 Викенд акција во Римес! Акцијата трае од 05 - 07 јули 2019, не пропуштајте! #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто ги подготвувате свежите пикантни колбаси од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

ПЛЕСКАВИЦИ НА СКАРА⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 1 кг мелено месо микс од Римес ⠀ ▪ 20 гр сол⠀ ▪ 100 гр презла⠀ ▪ 100 мл млака вода⠀ ▪ лажичка сода бикарбона⠀ ▪ лажичка зачин⠀ ▪ црвен и црн пипер⠀ Начин на подготовка:⠀ Сите состојки се ставаат во длабок сад и се замесуваат со рака, сè додека добро не се соединат. Смесата се остава да отстои еден час. Од смесата се прават топчиња. Топчињата се редат на тава за печење. Потоа со тенџере се притискаат, сè додека не се добие дебелина од 1 сантиметар. Вака подготвените плескавици се печат на загреана скара.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате меленото месо од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

МАРИНИРАНО СВИНСКО РЕБРО⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 600 гр. свинско ребро од Римес⠀ ▪ 1 китка магдонос⠀ ▪ 2 лажици соја сос⠀ ▪ 1 лимон⠀ ▪ 4 чешниња лук⠀ ▪ 1 лажица црвен пипер⠀ ▪ 50 гр. сенф⠀ ▪ 50 гр. мед⠀ ▪ 100 мл. маслиново масло⠀ ▪ 1 лажица црн бибер⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Се сецкаат магдоносот, лукот и лимонот и со останатите состојки се мешаат во садот. Се земаат ребрата и се премачкуваат со маринадата и се оставаат еден час да отстојат.⠀ ▪ Скарата ја премачкуваме со маснотија и ги редиме свинските ребра. Како што се печат, така постепено се премачкуваат со маринадата. Се превртуваат од другата страна и истата постапка и таму ја повторуваме.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

За денешната вечера подгответе неодоливо вкусен кроасан со растопен чедар кашкавал и сланина од Римес!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто ги подготвувате свинските ребра од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Доколку сакате дополнително да ја збогатите скарата со неодоливи вкусови, во оганот додадете дрвени парчиња во алуминиумска фолија кои претходната вечер треба да отстојат во вода за да испуштат повеќе дим!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

СТЕК ВО ДЕЛИКАТЕСНА МАРИНАДА ПОДГОТВЕН НА СКАРА⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 3-4 парчиња пилешки стек од Римес⠀ ▪ 2 лажици мед⠀ ▪ 1 лажица сенф⠀ ▪ 2 лажици соја сос⠀ ▪ 1 лажичка сок од лимон⠀ ▪ 2-3 капки табаско сос⠀ ▪ 3 лажици маслиново масло⠀ ▪ 1 лажичка лук во прав⠀ ▪ 1 лажица мешан сув зачин⠀ ▪ 1/2 лажичка ѓумбир во прав⠀ ▪ малку црн пипер⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Пилешкиот стек се чука со чекан за месо.⠀ ▪ Состојките за маринадата се мешаат и стековите се премачкуваат со смесата.⠀ ▪ Маринираниот стек се става во ќерамички сад, се покрива со најлонска фолија и се остава во фрижидер да отстои ноќта пред готвењето.⠀ ▪ Наредниот ден месото е подготвено и се пече на скара на среден оган.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

Наша препорака за викендов е скара со бифтек од Римес. Поканете ги пријателите и уживајте во убавото сончево време!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин на скара најчесто го подготвувате пилешкиот стек од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

Пилешки стек од Римес со динстан зеленчук за ручек полн со протеини и енергија за целиот ден!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

КРЦКАВИ ПИЛЕШКИ БАТАЦИ СО КОМПИРИ⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 4 пилешки батаци од Римес⠀ ▪ 1 кг компири⠀ ▪ 80 мл зејтин⠀ ▪ 2 рамни лажици мешани зачини (босилек, оригано, мајчина душица, рузмарин)⠀ ▪ 3 чешниња лук⠀ ▪ 150 гр црни маслинки⠀ ▪ 50 мл суво бело вино⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Батаците измијте ги и исушете ги со кујнска хартија. Компирите излупете ги и исечете ги на покрупно. Во една шољичка ставете го зејтинот, зачините и изгмечениот лук. Убаво промешајте за сите состојки да се спојат. ⠀ ▪ Во една тава наредете ги компирите и посолете ги. Ставете ги и маслинките. Врз нив наредете ги батаците и посолете ги и нив. Сето тоа полијте го со виното и на крај со дресингот од зачини. ⠀ ▪ Печете на 200°С околу 1 час или додека компирите омекнат, а батаците убаво зацрвенат.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

#РимесСовет: Говедското месо има многу голема нутритивна вредност, бидејќи нашиот организам најдобро ги апсорбира неговите аминокиселини!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

ЛАЗАЊИ СО ЧАДЕН СВИНСКИ ВРАТ⠀ Потребни состојки:⠀ ▪ 500 гр 1 пакување лазањи⠀ ▪ 500 гр мелено месо од Римес⠀ ▪ 200 гр чаден свински врат од Римес⠀ ▪ 500 мл доматно пире⠀ ▪ 1 главица кромид⠀ ▪ 2 лажички оригано⠀ Бешамел сос⠀ ▪ 3 полни лажици брашно⠀ ▪ 125 гр путер⠀ ▪ 1,5 л млеко⠀ За наросување⠀ ▪ 400 гр кашкавал⠀ Начин на подготовка:⠀ ▪ Кромидот го сечкаме и пропржуваме. Го додаваме меленото месо и пржиме додека убаво не се испржи. На крај го додаваме свинскиот врат исечкан на коцки и пржиме уште малку. Го додаваме доматното пире. Од кога ќе проврие посолуваме и додаваме две лажички оригано и го тргаме тавчето од оган.⠀ ▪ Во плехот од рерната редиме еден ред од лазањите, па ставаме од филот, пак лазањи, па пак фил, и трет ред лазањи, а најгоре остатокот од филот. ⠀ ▪ Потоа го подготвуваме бешамел сосот. Путерот го загреваме во тавче, го додаваме брашното и пржиме додека не престане да се пени. Додаваме млеко малку по малку за да ја одржиме саканата густина на сосот. Кога е готов сосот веднаш додека е врел, со него ги поливаме лазањите. Го протресуваме плехот за убаво да влезе смесата насекаде низ плехот и најгоре го рендаме кашкавалот.⠀ ▪ Печеме 40 минути на 180˚C.⠀ #ЗаВкусотСеЗборува

За денешната вечера подгответе неодоливо вкусен бургер со плескавица и сланина од Римес!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесПредлог: Во коментар пишете ни на кој начин најчесто го подготвувате чадениот свински врат од Римес. Следете нè за да ја дознаете нашата омилена рецепта!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily

#РимесСовет: Јагнешкото месо од Римес е богато со најразлични протеини и амино киселини кои се клучен фактор за растот и обновата на клетките во мускулите!⠀ #ЗаВкусотСеЗборува #Римес #меснаиндустрија #месарница #фотонаденот #инстаграмџии⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #rimes #meatindustry #meat #protein #breakfast #lunch #dinner #foodporn #food #healthy #menu #instadaily