#фотонаденот

51,946 posts tagged with #фотонаденот

Photos and Videos about #фотонаденот

#Охрид: „Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена… Полека но сигурно до крајот на сезонава апартманчето ќе го реновираме…Рибиве шо ме гледет си викет овај не е нормален” ⁣ ⁣ Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријавувањето на граѓаните.⁣ ⁣ Кадата и шутот се уште стојат на плажата Сараиште во центарот на Охрид и чекаат да бидат подигнати.⁣ ⁣ #УНЕСКО, очигледно е дека ние не сме доволно зрели за твојот престиж... Нашето опшетство, и покрај титулата, не е свесно дека не смееме да ги загадуваме водите, а особено најстарото езеро во Европа.

*Линкот е во описот на профилот.* . Кога постојано сме водени од потребата да постигнеме што повеќе и повеќе, а притоа го запоставуваме мирот, ги нарушуваме хармонијата, животниот баланс и опуштеноста, тогаш ништо корисно нема да постигнеме. Постојаното трчање кон моќта, парите, славата, страстите и телесните задоволства, без притоа да застанеме и да ги почувствуваме и другите радости и убавини на животот, неизбежно ќе нè оддалечи од патот што води кон мирот и хармонијата. . . Линкот од најновата колумна е поставен на мојот facebook профил и во описот на мојот Инстаграм профил. . . . #книги #книга #цитати #психологија #филозофија #скопје #фотографија #македонија #фотонаденот #фотонанеделата #writer #psychology #инстаграмџии #soulfood #writer #instaquotes #writing #writingcommunity #природа #инстаграм #quotesdaily #writersofinstagram #зоранкрстевски #zorankrstevski #vscomacedonia #soulfood #photography #среќамк #фотографија

🎮 Два типа на играчи 😂 👇Следете не за најновите промоции @ps4awaken @ps4awaken @ps4awaken 🎮🎮🎮🎮🎮 . . . . #ps4awakenskopje#гејминг #гејмање #инстаграмџииmacedonia #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот #инстаграмџики #скопје #македонија #љубов #playstation #fortheplayers

Кога не знаеш да се одлучиш од 750 која ПРВА, значи дека @tasevskiboris си го бива и точка. 👊 Добро и јас не сум за фрлање 😂 Ајде да ве видам сеа со коментари 😜 #прваунизу Photo by : @tasevskiboris 📸 #me #happy #happygirl #love #lovemylife #happiness #likeforlikes #instagram #instagramers #vsco #photography #photographer #photoshoot #instaphoto #photooftheday #фотонаденот

Пре пре горди на Тина и на целата екипа на Кунстверкштат 👏👏👏 You rock guys!!! Викендов на театарската сцена на Центарот за култура Требиње, на втората натпреварувачка вечер на 62. театарски фестивал, групата настапи со претставата „Немам каде да се вратам“. Публиката едногласно и ја додели наградата за најдобра актерка на Христина Мирчевска, за улогата на наставничката Седеф. Претставата „Немам каде да се вратам“ е претстава за талкањето на сириските бегалци, да се талка значи да се бега, а во оваа претстава тоа значи и да се најде. Се отсликува со квалитетна колективна игра со комплицирана естетика во изразување на сериозна светска проблематика, низ која се проткајува будење на општествена одговорност и емпатија. #УраЗаКултура #театар #фестивал #актер #награда #бегалци #требиње

Според д-р Лилијан Глас, еве како да ги препознаете отровните луѓе за да можете да се заштитите себеси. Инаку, таа овие податоци ги има објавено во нејзината книга „Знам што мислиш“, а ги собирала во текот на две децении од илјадници клиенти на кои им помагала да ја подобрат умешноста на комуникација. Нејзините клиенти биле од различни професии и од различни возрасни групи. Таа работела и со многу познати луѓе како што се Дастин Хофман, Хулио Иглесиас, Доли Партон, Николас Кејџ, Киану Ривс, Шон Конери и др. Доколку ви се допаѓа овој вид на содржина ставете лајк и заследете го @smajli_mk , па ќе имате можност да читате и дел од карактеристиките за останатите 11 карактерни профили. #психологија #психолошкимуабети #карактер #смајлимк #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #инстаграмџики #научинешто

😍 👉 @kliknijadi #НашиКлиенти • • • • • На пауза на работа, за целото семејство или кога ќе се собере друштвото...во секое време највкусната храна од омилените ресторани во градот, доаѓа кај вас со еден клик на 👉 https://www.kliknijadi.mk/ #kliknijadi #yumm#foodie #instafood #tasty #fresh #meal #skopje #скопје #инстаграмџии #инстаграмџики #фотонаденот #фотонанеделата

Во студентскиот дом „Гоце Делчев“ денеска беше пуштено во употреба реновираното фудбалско игралиште во рамки на проектот „Студентски домови без корупција“, спроведен од Младински образовен форум (МОФ), и поддржан од Фондацијата Отворено општество. Спортското игралиште беше обновено со помош на група млади ентузијасти, студенти и членови на МОФ, со поддршка на Државниот студентски дом „Скопје“ и Општина Карпош.

“Travel isn’t always pretty. It isn’t always comfortable. Sometimes it hurts, it even breaks your heart. But that’s okay. The journey changes you; it should change you. It leaves marks on your memory, on your consciousness, on your heart, and on your body. You take something with you. Hopefully, you leave something good behind.” – Anthony Bourdain Taken with: Canon PowerShot SX430IS @canonespana @canondeutschland @canonru @canonusa @canonfrance @canonfrance @canonexperiencestore @canongreece . . . . . . #roadtrip #motorcycle #bikers #iamtb #outsideproject #findyourfreedom #findyouradventure #coffeetime #photooftheday #travelgram #vscocam #vscomacedonia #vscobalkan #ontheroadagain #backpacking #hitchhiking #bloggerstyle #travelphotography #фотонаденот #инстаграмџии #macedonia

Се што треба е да тагнете @streetstyle.mk да користите #уличенстил и можно е вие да сте следниот што ќе го постираме на нашиот профил. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Модел : @sitrakoska_3_ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Следете нѐ 👉 @streetstyle.mk ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #bestofstreetwear #hypebeaststyle #hypestyle #insaneoutfits #mensfashion #outfitfromabove #outfitsociety #nike #simplefits #streetbeast #streetwearaddicted #adidasoriginals #streetwearfashion #freshstreetfits #adidas #инстаграмџии #vscobalkan #vscomacedonia #balkans #rebornphoto #trapstationmk #mktrapculture #фотонаденот #скопје #македонија #macedonia #skopje #инстаграмџики

3D Pastello designers lamps Bianca Maxi 💡 #modern #elegant #sophisticated #simplicity #urban #woodwork ______________________________________________ Awarded for best designers brand and best designers wooden lamps in Macedonia🥇 ______________________________________________ #chic #modernliving #elegant #lighting #lamp #floorlamp #wood #interior #home #homedecor #rustic #edison #bulb #инстаграмџии #инстаграмџики #scandinavianstyle #фотонаденот #skopje #macedonia #lightingdesign #lightingdesignears #potd

Само за вас, целосниот каталог за комплексот Urban Garden! ➡️➡️➡️ https://bit.ly/2XTTQIF ⬅️⬅️⬅️ На ваше барање, подготвивме најразлично проектирани домови, во кои вие и вашите најмили ќе ја градите својата иднина <3 Разгледајте го каталогот и штом го најдете она што ви одговара, Ве очекуваме во нашите простории на состанок. Нашиот тим за продажба ќе се погрижи да ги исполни сите ваши очекувања за новиот дом. 🏢: Urban Garden 📌: бул. „3-та Македонска бригада“ бб., веднаш до American Collegе 🔧: Материјали: www.goldenart.mk/materijali ☎️: 071/225-888 и 075/225-888 🕗: 08:00-16:00 (сабота до 13:00) Golden Art Дом. Не само Стан.

Колачиња Потребни состојки 0.400гр наполитанки 0.400гр еурокрем 2 чоколада Кокос(по жечба) 0.200гр лешници Се мелат наполитанките Се додава растопен еурокрем и 1чоколадо и мелените лешници Смесата се меша. По желба се става кокос Се остава смесата 30мин Се прават топчиња Декорацијата е ваш избор #инстаграмџии #фотонаденот #рецептнаденот #инстаграм #храна #готвење #cooking#timeforcooking #yum #hungry #photooftheday #dinner #yummy #foods #instafood #homemade #foodlovers #foodgasm #fresh #sweet #eat #foodie #lunch #spicy #foodpics #prilaga #foodpic #hot

Островот Саиргао кој се наоѓа на Филипините е избран за најубав остров во светот. На овој остров можете да пронајдете раскошни шуми, величествени пештери и идеални места за нуркање. И покрај убавините на овој остров, сепак тој не е преплавен со туристи, бидејќи е многу тешко да се стигне до него. На далечниот остров кој има 10.000 жители, може да се стигне само со брод или со мал авион. #фотонаденот #фотографија #фото #инстафото #саиргао #филипини #остров #дестинација #пештера #шума #патување #авантура #лето #инстаграмџии #инстаграмџики #инстаграм #инстатаг #инста⁠

Пладневно уживање со чаша природен сок од јаболка и морков и вкусно колаче со мак 😍🍏🍎🥕 #healthy #juice #drink #healthy #carrot #apple #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #инстафото

Околу 1300 потписи за два дена собра онлајн петицијата за поддршка за просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој јавно обзнани дека јавни функционери незаконски стекнувале факултетски звања на Државниот универзитет во Тетово, меѓу кои и актуелниот министер за образование Арбер Адеми. „Кажете еднаш засекогаш НЕ! за криминалот во Македонија“, стои во отворената петиција. Потписниците на петицијата отворено даваат поддршка за инспекторот. Затоа што тој е единствениот храбар човек кој се одважи да ги почитува законите, да ги спречи криминалот во оваа држава. Мора веќе СТОП за криминалот да се каже! - пишува еден потписник. Друг додава „За жал , се казнуваат луѓе кои работат според закон … тоа мора да престане!!!“ или „Доста е од криминални политичари!

На работа со колегите или дома, за ручек...ќебапи се секогаш добра идеја! 👉 https://www.kliknijadi.mk/mk/restaurant/DESTAN-PORTA #meat #menu #дестан #ќебапи #kebabs #kliknijadi #yumm#foodie #instafood #tasty#fresh#meal #skopje #скопје #инстаграмџии #инстаграмџики #фотонаденот #фотонанеделата

Си зборувам јас со животните па тоа е многу нормално, милина, убавина, пресреќна сум... Секое животно е убаво на посебн начин, јас сум дете кое се врзува премногу со животни, кое ги сака, ги милува.. ❤️

Мини сендвичи и крцкав помфрит 🥪🍟 вкусен клуб сендвич за денешната пауза на работа, 👉 https://www.kliknijadi.mk/mk/restaurant/DION #clubsandwich #sandwich #fries #cheese #veggies #sandwich #kliknijadi #yumm#foodie #instafood #tasty#fresh#meal #skopje #скопје #инстаграмџии #инстаграмџики #фотонаденот #фотонанеделата

🌲🐶 Mоето верно другарче е секогаш со мене. #љубов #фотонаденот #куче #furbaby #potd #ootd #fashion #stripes #positivevibesonly✨

What kind of Monday do you have? 🤣 @milasrbinoska

Watermelon & Bonita hazelnut butter smoothie 🙂 - few pieces watermelon - 1 cup frozen strawberries - 1/2 banana - 2 tablespoons Bonita hazelnut butter - 1 lime (juiced) - tablespoon chia Enjoy 👌

🎮 Вака на дејт 🥢🥂 👇Следете не за најновите промоции @ps4awaken @ps4awaken @ps4awaken 🎮🎮🎮🎮🎮 . . . . #ps4awakenskopje#гејминг #гејмање #инстаграмџииmacedonia #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот #инстаграмџики #скопје #македонија #љубов #playstation #fortheplayers

Ароматичен рецепт со елегантна презентација - полнети домати со туна. Брза идеја за Вашиот ручек. Се подготвува за 10 минути, не сметајќи го времето за печење. Почуствувајте го вкусот на Франција во Вашиот дом. 👨🏻‍🍳👌🍅🌶😍 Потребни состојки: 4 средни домати 2 конзерви туна 1 лажичка буковец @sika_spices 🌶 1 лажичка шарена сол @sika_spices сол и мелен црн пипер по вкус 3 ливчиња босилек, ситно исечкани 1 чешне лук, ситно исечкано 1 лажичка сенф 3 лажици мајонез 100 гр рендан кашкавал Во длабок сад промешајте ги туната, буковецот, шарената сол, солта и мелениот црн пипер,босилекот,лукчето, сенфот и мајонезот заедно. Издлабете ги доматите така што полесно би ги наполниле со филот. Откако ќе ги наполните печете ги во огноотпорен сад околу 20 минути во загреана рерна на 180 степени. Последните 10 минути нанесете го изренданиот кашкавал за комплетно да се стопи, а да не изгори. Добар апетит и забавно готвење! #daveskitchen #stuffedtomatoes #foodporn #france #frenchrecipe #tuna #yummy #delish #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #инстафото #инстамомент

Radio MOF
(@radiomof)

1 Day 2 Hours Ago

Независна култура, слободно изразување и отворен простор за секој во време кога речиси сè е приватизирано и обременето со потребата од создавање профит – ова отприлика е идејата за еден автономен културен центар. Таа тлееше со години сè до основањето на Автономниот културен и социјален центар – АКСЦ во Скопје пред 6 години. Иако тој не функционира повеќе, беше меѓу првите обиди да се популаризира еден ваков простор. По него се појавија „Кула“, „Дуња“, „Артикултура“ во Битола, а од неодамна и Социјалниот културен простор во Тетово. Но, изнаоѓањето финансии е најголем непријател на идеја чија цел не е правење кеш. Целиот текст на Емилија Петреска за автономните културни центри е достапен за читање на www.radiomof.mk

Man on the moon 🌙 . The past three days, BRNO was celebrating the 50 years anniversary since landing on the moon 🎑 by placing this 10 meter moon in the park near the planetarium 🌘🌃🌜🌛 . . . #brno #sanjaburgundy #sanjaburgundybrno #dailybrno #brnoblog #ilovebrno #brnodaily #brnocity #brnomycity #brnolife #brnotoday #milujembrno #bloggersre #visitcz #mesicninoc #hvezdarna #visualove #apollo50 #moon #kravihora #brnovevesmiru #инстаграмџики #фотонаденот #инстаграмџии #Брно #новпостновден

Тиквици Потребни сосотјки Тиквици Брашно Јајце Презла Пченкарно брашно Тиквиците се сечат на долгнавести тенки парченца. Се валкаат во брашно па во јајце па во презла измешана со пченкарно брашно. Се ставаат во плех и се печат на 200* 20-25мин #инстаграмџии #фотонаденот #рецептнаденот #инстаграм #храна #готвење #cooking#timeforcooking #yum #hungry #photooftheday #dinner #yummy #foods #instafood #homemade #foodlovers #foodgasm #fresh #sweet #eat #foodie #lunch #spicy #foodpics #prilaga #foodpic #hot

Until next time 🇨🇺

3D Pastello designers lamps Mona💡 #modern #elegant #sophisticated #simplicity #urban #woodwork ______________________________________________ Awarded for best designers brand and best designers wooden lamps in Macedonia🥇 ______________________________________________ #chic #modernliving #elegant #lighting #lamp #floorlamp #wood #interior #home #homedecor #rustic #edison #bulb #инстаграмџии #инстаграмџики #scandinavianstyle #фотонаденот #skopje #macedonia #lightingdesign #lightingdesignears #potd

3D Pastello designers lamps Alda 💡 #modern #elegant #sophisticated #simplicity #urban #woodwork ______________________________________________ Awarded for best designers brand and best designers wooden lamps in Macedonia🥇 ______________________________________________ #chic #modernliving #elegant #lighting #lamp #floorlamp #wood #interior #home #homedecor #rustic #edison #bulb #инстаграмџии #инстаграмџики #scandinavianstyle #фотонаденот #skopje #macedonia #lightingdesign #lightingdesignears #potd

3D Pastello designers lamps Mika 💡 #modern #elegant #sophisticated #simplicity #urban #woodwork ______________________________________________ Awarded for best designers brand and best designers wooden lamps in Macedonia🥇 ______________________________________________ #chic #modernliving #elegant #lighting #lamp #floorlamp #wood #interior #home #homedecor #rustic #edison #bulb #инстаграмџии #инстаграмџики #scandinavianstyle #фотонаденот #skopje #macedonia #lightingdesign #lightingdesignears #potd

📍Bled, Slovenia 🇸🇮